Comeback Celal

Comeback Celal

Pandemi röportajları serimizde bugün çılgın ördek Celal'i konuk ediyoruz. Bakalım kendisi bu dönemde neler yapıyor, bize neler aktarmak ister:

* Hangi takımda oynuyorsun ve takımın bu dönemde ne yapıyor?
Yaklaşık bir senedir aktif olarak bir takımda yer almıyorum daha öncesinde iki buçuk sezon boyunca Bilgi Madducks’ta forma giydim Pandeminedenilye takımca yüz yüze  epeydir görüşemedik. Daha çok zoom dan ve de whatsapp gurubumuz üzerinde kontak kurmaya devam ettik. Nadirde olsa istan bulda bulunan takım arkadaşlarım lokma arkası veya Maltepe sahil spor tesisinde disk atıyorlar.(Keşke bende onlarla beraber olsam dediğim anlar yaşadım).
 
* Bireysel olarak bu dönemde ne yapıyorsun?(antrenman olarak)
Pandeminin ilk aylarında  pek fazla sportif bir eylem içerisine giremedim. Çünkü ailemi korumak benim için çok önem teşkil ediyordu. Yaz tatili döneminde bisiklet sürerek ve çeşitli su sporları yaparak geçirdim. Yasaklar gevşeyene kadar evde bilgisayar başında AUDL maçlarını izledim bazen .yasaklar gevşetilince günde ortalama bir buçuk saatlik yürüyüşler yaptım.
 
* En son ne zaman disk attın, nerede?
En son ağustos ayında kumla sahilinde arkadaşlarımın kardeşleri ile  beraber disk attım.
 
* En son ne zaman ultimate maçı yaptın, nerede?
Uzun bir süre geçsede üstünden emin olmamakla birlikte ocak ayının başı ya da ortasıydı Kuştepede spor salonunda  Çanakkale turnuvası için yaptığımız idmanın sonunda 5 e 5 maç yapmıştık. Bu maç resmi olarak son maçom olmuş idman sonu takımdan ayrılmıştım.
* Pandemi sonrası önümüzde yapılacak olan ilk turnuva tahminin ne? Turnuvayı ve turnuva partisini kim kazanır?

Umuyorum ki 2021 bitmeden risk azalır ve bu yıl ultimate olmadan bitmez. Mümkün olursa Eylül ortası gibi sezonun Spiritakademi turnuvası;pandemi uzadığı takdirde ODTÜ ve ya İTÜ turnuvalarından birisiyle açılacağını düşünüyorum. Bence yapılacak olan ilk turnuvanın(ODTÜ veya İTÜ) final maçını Old School ve SteamHuck oynar ve SteamHuck kazanır. Parti kazananı konusunda biraz takımıma pozitif ayrımcı olacağım Madduckstan Muammer Ekinci’yi seçiyorum

* Ultimate’ın geleceğine dair düşüncen ne? 

Türkiye’de  ultimate’dan haberi olan insan sayısı dünyadaki muadillerine göre çok çok az durumda; Üniversiteye gelene kadar benimde çok büyük bir fikrim yoktu ultimate ile iligili. Sporumuzu çok seviyorum ve de bu sporun daha iyi tanıtılması ve yaygınlaşması gerektiği kanaatindeyim.

Pandemi tüm takımlar kötü etkilemiş olsa da turnuvalar başladığı takdirde takımların kayıplarını yavaş yavaş telafi ettiğini göreceğiz. Tüm diğer sporlarda olduğu gibi.

* Ultimate dışında bu dönem daha çok nelerle ilgileniyorsun?

Açık öğretim fakültesinde adalet okuyorum. Yoğun şekilde vizelere hazırlanıyorum. Kalan zamanlarımda Pc ve konsol oyunları oynuyor, dizi/film ve belgesel serileri izliyorum.

 
 

 

İlgisi ve cevapları için Celal'e teşekkürler! Bakalım sırada kimi göreceğiz...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir