Comeback Doa

Comeback Doğa

Pandemi röportajları serimize Zaide'nin pasını yakalayan Doğa ile devam ediyoruz. Bakalım bu dönemde neler yapıyor, bize neler aktarmak ister kendisinden dinleyelim:

* Hangi takımda oynuyorsun ve takımın bu dönemde ne yapıyor?
Koç Ramses’te oynuyorum. Pandemi döneminde birkaç kere Ramses Zoom Partisi yaptık, yazın kendi çapımızda Spirit quizleri yaptık Story’lerden, Güz döneminde yeni başlayan takım arkadaşlarımıza teorik eğitim düzenledik, iSOTG Day Virtual Scavenger Hunt’a katıldık iki takımla. Şimdi, takımımız farklı şehirlerde olduğu için, haftasonları online olarak gerçekleştirmek üzere egzersiz programı hazırladık, döneme sıkı başlayacağız umarım (fingers crossed). Madem oynayamıyoruz bari tatil yapalım dedik yaz için tatil planlarına giriştik. Motivasyonumuzu yüksek tutmaya çalışıyoruz, oldukça sabırsız ve heyecanlıyız ultimate’ye geri dönmek için.

* Bireysel olarak bu dönemde ne yapıyorsun?(antrenman olarak)
Pandemi başında, günlük antrenman olarak kendime epey yüklendiğim bir dönemin yerini artık köpeğimle yaptığımız yürüyüşler aldı. Zaide gibi tek başıma spor yapmayı çok sevmiyormuşum galiba. Belki de birlikte buluşup yapmalıyız 😉 Haftasonu Zoom antrenmanlarımızla daha motive olacağıma inanıyorum.

* En son ne zaman disk attın, nerede?
En son geçen ay kuzenim ve kardeşimle parkta disk attık, öyle arada birilerine kandırabiliyorum. Ekim gibi de FT’den Ali’yle disc golf oynamıştık.

* En son ne zaman ultimate maçı yaptın, nerede?
En son maçımı pandemi öncesinde Mart’ta okuldaki antrenmanda yaptım. Gece yarısını geçen, herkesin tek arabaya sıkışarak döndüğümüz antrenmanları feci özledim. Temmuz ayında yine bir parkta buluşup ikiye ikiye maç yapmayı denemiştik ama çok olmadı.

* Pandemi sonrası önümüzde yapılacak olan ilk turnuva tahminin ne? Turnuvayı ve turnuva partisini kim kazanır?
Ne zaman düzeliriz bilemeyiz tabi ama umarım herkesin keyfini yerine getirecek bir plaj turnuvası ile yazın başlar sezon. Güz dönemine kalırsa da ODTÜ ilk olur diye düşünüyorum. Açıldığı gibi Koç’ta da bir turnuva düzenlemek istiyoruz, ekibimiz hazırda bekliyor. Parti kazananı kesin Old School olur.

* Ultimate’ın geleceğine dair düşüncen ne? (bireysel kendi hayatında veya Türkiye/Dünya çapında) 
Türkiye için keşke daha fazla lisede, daha fazla okulda olsa dediğim çok oldu. Yani önceden başlasaymışım bu spora, fark etseymişim dedim. Bu sporu gönülden sevenlerle, daha büyüyebileceğine inancım sonsuz. Türkiye’de oyunun ruhunu barındıran bir spor yapmanın ve bunu yaygınlaştırmanın çok çok güzel etkileri olacağına eminim. Buna yönelik çalışmalar geleceğini düşünüyorum. Kulüp takımlarının uluslararası seviyelerinin daha da artacağına inanıyorum. Yurtdışındaki camiayı da bir tatmak ve orası hakkında da birinci elden bir bilgi sahibi olmak istiyorum tabii ama şu anlık çok bir bilgim yok.

* Ultimate dışında bu dönem daha çok nelerle ilgileniyorsun?
Derslerle ilgilenmek dışında haftalık seyahat içeriği yazıları yazıyorum. Resim ve yemek yapıyorum arada. Evin her bir köşesini ellinci kere tekrar düzenliyorum ve gelecek için seyahat planları kuruyorum.

* Senden sonra ultimate camiasından kiminle röportaj yapalım? 🙂
Ben burdan diski Yeditepe’den Belemir Ziya’ya atıyorum.

İlgisi ve cevapları için Doğa'ya teşekkürler! Sona yaklaşırken bakalım sırada kimleri göreceğiz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir