Comeback Emre

Comeback Emre

Pandemi röportajları serimize Flamingolarda eş kaptanlığı paylaştığım Emre'yle devam etmek istiyorum. Gerçi bu dönemde ne kaptanlık ne koçluk ne de oynamak mümkün. Tekrar sahalara dönmeden önce Emre bize neler aktarmak ister kendisinden dinleyelim:

Selamlar! Cevaplardan önce, bu seriyle tüm camiaya ulaştığın ve ultimate’ı unutturmadığın için tebrik ve teşekkür ederim, Cem.   
 
* Hangi takımda oynuyorsun ve takımın bu dönemde ne yapıyor? 
Fethiye Flamingos’ta handler olarak oynuyorum. Pandemi başladığı zamanlarda, yasaklar gelmeden iki antrenman daha yaptık ve o günden beri takım antrenmanı yapmıyoruz. İlk bir kaç aylık dönemde çoğu kişi ortak bir motivasyonla evinde bireysel fitness çalışmalarına devam etti. Daha sonra çalışmalar kişisele döndü ve bir süre sonra da bitti. Takımın çekirdek kısmı Fethiye’de kalırken, öğrencilerimiz mezun oldu ve biri dışında hepsi evlerine döndü. Buradakilerle ara ara telefonda ya da kahve eşliğinde görüşüyoruz ancak şimdilik ultimate hepimizin önceliklerinden çıkmış durumda.
 
* Bireysel olarak bu dönemde ne yapıyorsun?(antrenman olarak)
Başlangıçta ben de evimden takımın ortak antrenman programına dahildim. Bir süre kendim bireysel fitness antrenmanına devam ettim. Ama aylardır ara ara gaza gelip tekrar başlamaya yeltensem de pek motivasyonum yok.
Bazen ultimate maçları izliyorum, Felix’in incelemelerine bakıyorum, Ultiworld’den makale okuyorum, yürüyüş yapıp bisiklete biniyorum. Disk hep yanımda, birini yakalayınca paslaşıyoruz.
 
* En son ne zaman disk attın, nerede?
En son 3-4 gün önce burada takıldığımız cafe’nin önünde yarım saat disk attık.
 
* En son ne zaman ultimate maçı yaptın, nerede?
Sanırım geçtiğimiz yaz sonu Gaye ve Doruk’un da aralarında olduğu bir kaç kişiyle Kıdrak plajında ufak bir antrenman/turnuva yapmıştık.  
* Pandemi sonrası önümüzde yapılacak olan ilk turnuva tahminin ne? Turnuvayı ve turnuva partisini kim kazanır?
Üniversite turnuvalarının yapılması şimdilik pek olası gözükmüyor. Önümüz yaz olduğuna göre, İstanbul takımları o zamana kadar özel bir turnuva düzenlemezse, Fethiye ya da civarında sınırlı katılımcıyla bir hat turnuvası olabilir.
Takım turnuvası olursa Steam Huck kazanır. Parti kazananı için tek rakibimiz Türk Kası.   
 
* Ultimate’ın geleceğine dair düşüncen ne? (bireysel kendi hayatında veya Türkiye/Dünya çapında) 
Bu kadar atletizm ve yeteneğe bağlı, tüm dünyada tanınan bir sporun Türkiye’de bilinirliğinin kesinlikle artması gerektiğini düşünüyorum. Federasyon işin bir bölümü tabi ki ancak “Baltimate” örneği gibi hatta daha da küçük yaş gruplarına
hitap edecek projeler üretilmeli, gerekirse bu projeler için İtalya, Rusya, vs gibi önemli federasyonlardan yardım alınmalı diye düşünüyorum. Kişisel olarak, kaç yıl geçerse geçsin oynamaya devam etmek isterim tabi ki.
Şimdilik pandemi sonrası kısa süreli hedeflerimden biri Fethiye Flamingos’u sürdürülebilir kılmak. Çekirdek tayfa olarak bunun için çalışacağız. Ayrıca şu sözü geçen “masters” turnuvasına mutlaka katılmak istiyorum. 
 
* Ultimate dışında bu dönem daha çok nelerle ilgileniyorsun?
Freelancer olduğum için pandemi işlerimi pek de etkilemedi o yüzden en çok çizim yapıyorum ve müzik dinliyorum. Onun dışında bir kaç oyun bitirdim, milyonlarca youtube videosu, çeşitli diziler ve filmler izledim.
Arada çıkıp bisiklete biniyorum ve arkadaşlarla buluşup kahve içiyorum.
 
 

İlgisi ve cevapları için Emre'ye teşekkürler! Umarım önümüzdeki dönemde ortalık sakinler de, Flamingolar olarak yüz yüze görüşüp antrenman-maç-parti bilimum ultimate aktivitelerini gerçekleştirebiliriz:) Sıradaki röportaj bakalım kimle olacak!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir