Comeback İrem

Comeback İrem

Erkek oyunculara bıraksak "yine" kendi aralarında paslaşıp duracaklar! Pandemi röportajlarına U24 koçu, genç yetenek İrem Göller ile devam ediyoruz. Bakalım bu dönem neler yapıyor, kendisinden dinleyelim:

* Hangi takımda oynuyorsun ve takımın bu dönemde ne yapıyor?

Frizbi Teknik’te oynuyorum. Yaklaşık bir senedir yüz yüze görüşemiyoruz. Spordan uzak kalmamak ve takım içi iletişimi devam ettirebilmek için ayda bir kere zomda toplanıyoruz. Maç analizi, konu anlatımı vb. şeyler yapıyoruz.Onun dışında takımdaki herkes bireysel antrenmanlarına devam ediyor.

* Bireysel olarak bu dönemde ne yapıyorsun?

Pandemi başladığında ben de evde spor yapmaya başladım. Bol bol maç izledim. Yazın Roni İzmir’de saha ayarlıyordu ve haftada bir gün maç yapıyorduk. Daha sonra U24 antrenmanlarına başladık, birkaç kere toplu antrenman yapma şansımız oldu. Kısıtlamaların artmasıyla tekrar evde bireysel antrenmanlara dönüş yaptım. Maç izlemeye devam ettim.Son bir aydır finallerle uğraştığımdan hiç bir şey yapmadım 🙂

* En son ne zaman disk attın, nerede?

En son eylülde İzmir’de U24 antrenmanında disk attım. Antrenman için bol disk atmalı bir program hazırlamıştık iyi ki de hazırlamışız o günden sonra elime disk değmedi.

* En son ne zaman ultimate maçı yaptın, nerede?

İzmir’de eylülde Roni saha ayarlamıştı. En son o zaman maç yaptım.

*Pandemi sonrası önümüzde yapılacak olan ilk turnuva tahminin ne? Turnuvayı ve turnuva partisini kim kazanır?

Artık ODTÜ/İTÜ turnuvalarıyla sezona başlamayı umuyorum. Tabi herşey pandeminin durumuna bağlı. Pandeminin durumuna göre belki yazın plaj turnuvası da olabilir. Şu koşullarda fazla iyimser bir istek gibi sanki. Takımlar beraber antrenman yapma şansı bulamadığından turnuvalarda daha tecrübeli oyuncuların olduğu takımlar ön planda olur diye düşünüyorum. Fakat parti kazananı net FT’den Berk. Kendisi partilemesiyle ünlü bir arkadaşımız.

*Ultimate’ın geleceğine dair düşüncen ne?(bireysel kendi hayatında veya Türkiye/Dünya çapında)

Ultimate açısından pandemi dönemi bence en çok üniversite takımlarını olumsuz etkiledi. Takımların tecrübeli diyebileceğimiz oyuncuları mezun oluyor ve bu dönemde takıma eskisi kadar yeni oyuncu katılamıyor. Üniversite takımlarının pandemi sonrası küçük bir toparlanma sürecine ihtiyacı olabilir. Bu durum üniversite takımlarının kulüp takımlarıyla mücadele etmesini zorlaştırabilir. Ultimate’ın Türkiye’de daha geniş kitlelere ulaşması benim de en büyük isteğim. Her yıl lise ve üniversite takımları kendi okullarında sporu tanıtarak daha fazla kişiye ulaşmakta. Fakat pandemi bunu da olumsuz etkiledi.
Kendi açımdan konuşursam, üniversiteye başladığımda Frizbi Teknik ile tanışıp takımımın bir parçası olduğum için çok mutluyum, mezun olduğumda da Ultimate’ın uzun yıllar boyunca hayatımın bir parçası olacağını düşünüyorum.

* Ultimate dışında bu dönem daha çok nelerle ilgileniyorsun?

Bu dönem akademik hayatımla en çok ilgilendiğim dönem oldu. Bunun yanında çokça dizi/film izledim, kitap okudum.

* Senden sonra ultimate camiasından kiminle röportaj yapalım? 🙂

Benden sonra bir de Fatih Yavuz ile röportaj yapın. Fatih, bu dönemde beraber U24 koçluğu yaptığım, spora başladıktan sonra kısa sürede kendini geliştiren azimli ve hırslı bir arkadaşım. Pandemi dönemini bir de ondan dinleyelim.

İlgisi ve cevapları için İrem'e teşekkürler! Sıradaki isim için bir ara Ahmet Mumcuoğlu'na pas atılmıştı, Fatih Yavuz'a ısrarla pas geliyor:) bakalım disk kimde kalacak takipte kalın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir