Comeback Oktay

Comeback Oktay

"Tevellüt kaç?" Bunu kendisinden ilk kez duyduğumda ben de afallamıştım:) Evet, TR Ultimate camiasının "abi"lerinden birisini konuk ediyoruz, bakalım Oktay bu dönemde neler yapıyor

* Hangi takımda oynuyorsun ve takımın bu dönemde ne yapıyor? 

Türk Kası’nda oynuyorum. Takım olarak salgın döneminde antrenman programımızda hiç değişiklik yapmadık. Whatsapp’tan doğum günü kutlamaları ve eski günlerimizi anmaya yönelik mesajlaşmalarımız devam etti.

 

* Bireysel olarak bu dönemde ne yapıyorsun?(antrenman olarak)

Sabahları erken (aslında ofiste çalışma dönemindeki arabaya binme saati) kalkıp düz koşu yapıyorum. Bazen evde de bir şeyler yapmaya çalışıyorum ama çok sıkıcı şeyler onlar. Bir keresinde pandeminin en yoğun döneminde ev içinde 10km koşmuştum. Salon ile evin kapısı arası 7-8 metre. Git gel, baş döndürücü bir deneme oldu.

 

* En son ne zaman disk attın, nerede?

Zor soru 😊İstanbul ligi’nde Old School’da oynamıştım. Orada elime disk değmiş ve atmış olma ihtimalim yüksek

 

* En son ne zaman ultimate maçı yaptın, nerede?

Bu sorudan maç yapmadan da disk atan insanların olduğunu anlıyorum. Maltepe’de ligde işte, bir önceki soruda dedim😊

* Pandemi sonrası önümüzde yapılacak olan ilk turnuva tahminin ne? Turnuvayı ve turnuva partisini kim kazanır?

Bu yaz veya yaz sonu bir plaj turnuvası yapılır diye umuyorum. Turnuvayı kim kazanır bilmem de partiyi Bilgi’li arkadaşlar kazanırmış diye içime doğdu. Beni utandırmayın gençler. Hatta turnuvayı da kazanın 😊

 

* Ultimate’ın geleceğine dair düşüncen ne? (bireysel kendi hayatında veya Türkiye/Dünya çapında) 

Oyunu profesyonel yapma çabaları var. Rekabetçilik, kazanmak gibi değerler ön plana çıkıyor şu anda. O iş olmaz. Yanlış anlamayın ama ultimate seyretmesi güzel bir spor değil bence. Bu işten para kazanmak zor. Profesyonel konu yürümeyince amatör ruh, eğlencesine oynamak, kazanmanın değil spiritin önemli olduğu yeni bir dönem gelecek. Ülkelerde, sadece sevdiği için oynayanlardan oluşan topluluklar hakim olacak. Her şey çok güzel olacak.

 

Bireysel olarak geleceğe dair en büyük isteğim kızım Eda (3) ile aynı takımda oynamak. O zaman belki Özlem de gaza gelir, o da oynar. Ailecek oynamış oluruz.  Bunun için bir süre daha oynamaya devam etmem lazım, tevellütle mücadeleye devam, hayırlısı.

 

* Ultimate dışında bu dönem daha çok nelerle ilgileniyorsun?

Evden çalışma sayesinde Eda ile daha çok vakit geçirebiliyorum. Eda ile projeler yapıyoruz, kitap okuyoruz, güreşiyoruz, henüz disk atmadık, dışarda atarız sonra eve gelince evde de atar, cam çerçeve iner diye korkuyorum. Ev işlerinden de özellikle bulaşık makinesini optimumum şekilde nasıl doldururum konusuna ciddi mesai harcıyorum. Bulaşık makinası çok acayip bir şeymiş.

 

* Senden sonra ultimate camiasından kiminle röportaj yapalım? 🙂

Benden sonra mahalleden yürüyüş arkadaşım Ahmet Mumcuoğlu’yla röportaj yapın.

İlgisi ve cevapları için Oktay'a teşekkürler! Sağlığımız yettiğince umarım hep sahada oluruz ve Eda ile oynarız elbet!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir