Comeback Zaide

Comeback Zaide

Son röportajda Fatih'ten gelen pası aslen Phoenix'in oyuncusu olan Zaide yakaladı. Aslen YTÜ mezunu olarak ben de ne takımı ne de oyuncularını maalesef pek tanımıyorum açıkçası.. Zamansal olarak şansız bir dönemde mi okuduk ultimate açısından yoksa şimdi Pandemi'den dolayı üniversiteliler daha mı şansız:( bilinmez, lafı daha fazla uzatmadan Zaide'yi dinleyelim:

*Hangi takımda oynuyorsun ve takımın bu dönemde ne yapıyor ?
Phoenix’te oynuyorum .Takımla yüz yüze görüşemediğimiz koca bir seneyi( bana çok çok daha fazla geldi ) devirdik sanırım . Whatsapp grubumuzdan sohbet muhabbet etmeye devam ediyoruz . Hala istanbulda olanlarımız ara sıra orta bahçede buluşup disk atıyorlar .( keşke orada olsaydım diyorum hep bu zamanlar,kıskanıyorum sanırım birazCIK )Onun dışında  derslerimden dolayı ben fazla  katılamasam da online oyunlar oynayıp uzaktan da olsa birlikte biraz vakit geçiriyoruz  , takımla ilgili bir anı aklımıza gelince gruba yazıp birlikte duygulanıyoruz .
 
*Bireysel olarak bu dönemde ne yapıyorsun  (antrenman olarak )?
Başlarda stada koşuya gitmeyi denedim ama her gün dersim olduğu için beni biraz zorladı ve  devam edemedim.Ardından akşamları evimin yakınında arkadaşımla beraber yürüyüşlere başladık ta ki yasaklar gelene kadar . Yasaklar gelince yürüyüşler de yattı tabi .Sonrasında  tek çare evde spor yapmayı denedim ama oldum olası tek başıma spor yapmayı sevmem,çok sıkıcı gelir. Yani anlaycağınız; evde spor da bi süre sonra sona erdi .Bu yüzden dışarı çıktığım zaman yürüyebildiğim kadar yürüyorum  , bir de yemeği çok kaçırdıysam evde müzik eşliğinde hoplayıp zıplıyorum 🤪.Sporu çok sevmeme rağmen tek başıma yapmayı sevmemem de ayrı bir ironi ama değiştiremiyorum kendimi.  
 
*En son ne zaman disk attın ,nerede ?
En son üç dört gün önce İzmir fuarda geniş, az insanlı bir alan bulduk . Liseden iki arkadaşımla birlikte orada disk attık .Çok iyi geldi gerçekten, uzun zamandan beri disk atmadığımdan ellerim kaşınıyordu .
 
*En son ne zaman ultimate maçı yaptın , nerede ?
O kadar uzun zaman geçti ki hatırlamıyorum, galeriye bakmam gerekti bu hatırlamak için.En son 2020 Şubat ayında takımla son antrenmanımız bittikten sonra maç yapmıştık. 
* Pandemi sonrası önümüzde yapılacak olan ilk turnuva tahminin ne ? turnuvayı ve turnuva partisini kim kazanır?
 Umuyorum ki 2021 bitmeden risk azalır , hepimiz rahat bir nefes alırız ve bu sayede  bu yılımız da ultimate olmadan bitmez .  ODTU veya İTÜ turnuvaları ile açılışı yaparız gibime geliyor .Kazanansa biz üniversite takımları hem mezun verdiğimiz hem de uzun zamandır antrenman yapmadığımız için toparlanmamız gerekebilir ama misafir oyuncu olarak Old School’da oynadığımda gördüğüm kadarıyla  antrenmansız olsalarda turnuvada  sadece tecrübeleriyle  bile çok güzel oynadılar . Yani kazanan Old School olur diyorum.(Old School’a selamlar 👋👋)Parti kazananı bana pası atan Fatihten bekliyorum madem akşamları bira içip partilere hazırlanıyormuş 🧐  
 
* Ultimate’ın geleceğine dair düşüncen ne ?(bireysel kendi hayatında veya Türkiye/ Dünya çapında ) 
Türkiye’de ultimate’dan haberi olmayan çok fazla  kişi var ,İzmir’de olmama rağmen ben  de üniversiteye gelmeden önce haberi olmayan gruptandım ve ultimate’la tanıştığımdan bu yana çok mutluyum ,ultimate’ı her yönüyle  çok sevdim  ,keşke daha önceden  bilseydim,daha erken başlayabilseydim dedim hep kendi kendime .Bu yüzden ileride de ultimate’ın hayatımda olucağını söyleyebilirim.Türkiye çapında üniversiteler sayesinde gittikçe daha geniş bir kitlelere ulaşabiliyoruz ve ileride de artarak devam etmesini umuyorum.Pandemi döneminin çoğu takımı olumsuz etkilediği ortada  ve bu olumsuzlukların giderilmesinin de kolay olmasını dilerim   .  
 
* Ultimate dışında bu dönem daha çok nelerle ilgileniyorsun ?
Bir YTÜ’lü olarak ben de 2 vize olmasından müzdaribim. Vizelerim başladıktan sonra derslerden kafamı kaldıramadığım bir dönem oldu benim için.Biri bitti biri başladı diyebilirim dönem sonuna kadar. Dersler bittikten sonra rahat bir nefes alıp daha fazla dizi/film  izlemeye, daha fazla kitap okumaya vaktim oldu.Kendime daha fazla vakit ayırdım .Ayrıca evde olduğum için bolca çay içtim ,yurtta bu kadar içemediğin için acısını çıkardım diyebilirim ,hala da devam ediyorum acısını çıkarmaya (çay sevgim ölçülemez derecede büyüktür😂 )
 
* Senden sonra ultimate camiasından kiminle röportaj yapalım ?
Ben de pası Koç’tan Doğa’ya atıyorum .
Son olarak Fatih’in sorusuna da cevap vermeden bitiremezdim .Evet geçtim  o dersten , yardımın için teşekkürler.

İlgisi ve cevapları için Zaide'ye teşekkürler! Bakalım sırada kimi konuk edeceğiz, takipte kalın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir