Comeback Lara

Comeback Lara

Pandemi röportajlarına Şevval'in pasını yakalayan Lara ile devam ediyoruz. Pandemi unutuldu artık, serinin son röportajında bakalım Lara o dönem neler iletmiş bize:

* Hangi takımda oynuyorsun ve takımın bu dönemde ne yapıyor? 
Sabancı Seahawks’ta oynuyorum. Bu aralar herkesin final dönemi olduğu için genel olarak herkes çalışıyor. Takım olarak pandeminin başlarındaki gibi çok fazla birbirimize zaman ayıramıyoruz. Pandemiden dolayı genel bir yorgunluk oluştu fakat yazın gelmesiyle birlikte daha çok takımca aktiviteler yapacağımıza eminim.
 
* Bireysel olarak bu dönemde ne yapıyorsun?(antrenman olarak)
Genel bir motivasyon kaybını ben de herkes gibi yaşıyorum. Başlarda evde spor yapıyordum fakat gün geçtikçe bu alışkanlığım bitti. Bu sıralar daha çok dışarıda yapabileceğim sporlara yoğunlaştım. Yelken, tenis ve koşu yapıyorum. Açık havada spor bana çok iyi geliyor.
 
* En son ne zaman disk attın, nerede?

En son diskimi atalı 1.5-2 ay oldu. Bostanlı sahilde çimlerde atmıştım. Pandemi başında İzmir’deki antremanlara gidiyordum. Aynı zamanda arkadaşlarımla buluşup disk de atıyordum fakat yasakların artmasıyla disk atma fırsatı bulamadım.

 

* En son ne zaman ultimate maçı yaptın, nerede?

En son maçımı İstanbul’da Kadın Oyuncu Kampı’nda yapmıştım. Benim için çok iyi bir tecrübe oldu. Ultimate’ı çok daha iyi anlamamı ve gelişmemi sağladı. Hep cutter oynadığım için handler oynamayı da burada deneyimlemiş oldum. Aynı zamanda oyun görüşüm de oldukça arttı.

* Pandemi sonrası önümüzde yapılacak olan ilk turnuva tahminin ne? Turnuvayı ve turnuva partisini kim kazanır?
İlk turnuva tahminim İTÜ tunruvası. En son Çanakkale turnuvasında Frosbite’ın takım uyumu ve oyunu çok iyiydi. Yüksek formlarını da Devrim’de yaptıkları antremanlar ile birçok takıma göre daha iyi koruduklarını düşünüyorum.  Herkesin partileri çok özlediğine eminim bu nedenle özellikle ilk turnuva partisi oldukça çekişmeli geçer, tahmin etmesi oldukça zor 🙂
 
* Ultimate’ın geleceğine dair düşüncen ne? (bireysel kendi hayatında veya Türkiye/Dünya çapında)
Her zaman spor yapmayı çok severdim fakat hep bireysel sporlarda yoğunlaşmıştım. Ultimate ile tanışınca bu sporun takım ruhu bana çok iyi geldi. Her ne kadar henüz kendimi bu sporda yeni ve çok gelişmesi gereken bir oyuncu olarak görsem de Ultimate’ın bir daha hayatımdan asla çıkmayacağına eminim. Bu nedenle bireysel olarak her gittiğim yerde bu sporu hayatıma dahil edip sürdüreceğim. Genel olarak bakıldığında ise kendi gözlemlediğim kadarıyla pandemi nedeniyle zaten takımda olanlar dışında yeni insanlar hiç eklenmiyor. Sanırım bunun nedeni insanların hem bu sporu tanımaması hem de uzaktan eğitim görmeleri. Bu nedenle hep aynı kişilerin kalması ve onların da bir süre sonra gitmesi gibi bir döngüye girdik gibi hissediyorum fakat okullar açıldıktan sonra takımların ekstra çabalarıyla bu durumun düzeleceğine eminim.
 
* Ultimate dışında bu dönem daha çok nelerle ilgileniyorsun?
Bu dönem fırsat buldukça tenis turnuvalarına gidiyorum. Bu seyahatlar sayesinde motivasyonum daha yüksek kalıyor. Aynı zamanda Almancaya merak sardım. Onun dışında ise tüm zamanım derslerle geçiyor diyebilirim 🙂

Yine geç gelen bir röportaj yayını için hem okuyuculardan hem de Lara'dan özür ve teşekkür dilerken, Pandemi Röportajlarının da sonuna geldik. Tüm takımlardan en az bir oyuncuyla röportaj yapmaya çalıştım, o dönem kim neler yapıyor görelim, hepimize biraz motivasyon olsun demiştim. Şimdi ise dönem olarak oldukça karmaşık duyguların yaşandığı, geleceğe dair sadece umut duyabildiğimiz bir dönem. Güzel günlerde, yemyeşil çimlerde ultimate frizbi'yle buluşana dek esen kalın 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir