Spirit 2023

Spirit 2023: Pirate Playground

Efsanevi bir turnuvanın daha sonuna geldik. Turnuvanın ağrıları azaldıysa 29 Eylül – 1 Ekim tarihlerinde Bodrum Müskebi Club Otel’de düzenlenen hat turnuvamızda neler yaşandı gelin hep beraber bakalım.

Cuma günü hana giriş yapmak üzere gelen korsanlar, öğleden sonra sahayı deneyimlemek adına bir pick-up maçı yaptılar. Akşam yemeğinden sonra sahilde açılış gecemiz gerçekleşti. Eski korsan, yeni korsan avcısı Baron Cpt. Spirit korsanları açılışta karşıladıktan sonra, mingle mingle’a geçildi. Direk, Düello, Kutlama ve Hazine hareketlerini ardı ardına mingle’layan korsanlardan Emre ve Rus Ekürisi(ismini hep unutuyorum özür, ah yaşlılık) zaferle ayrıldı.

Ve beklenen an geldi, şapka kurasına geçildi. Takımlara ayrılan korsanlar hafta sonu boyunca yapacakları taktikleri konuşmaya, cuma gecesinden kutlamaya geçtiler(her şey dahil handa içki içilmese olmazdı).

 

 

VikingsKarayip KorsanlarıCezayir korsanlarıHasır ŞapkaKorsan Avcıları
Aleksander ShkudovDeniz BulychevBatıhan TaşovaTalha NisanciYulia Altunyuva
Gökdeniz DemirkayaEren Erol ÖzerlerBarkın Eren TopalakDoğa DirimHaluk özen
Zülal Cemre YavuzTaisiia ShyshkinaZeynep Gaye GölleciLiza PimenovaMustafa Gökhan Şanlı
Umut Baran KocabayAlp MerdinHamit GülhanÇağlayan KarabulutMehmet Güngör
Oleksandr SandiiAdrei DenisovBelyavskiy MaksimDmitrii RiabokrysCem Gürses
Zeynep Efza YılmazElena CandaurovaMelis BayrakalCansu KayhanTaylor
İsmail Emre YurCan KavuzluBarış MutluAndrei BazlovEMRE YAZICI
Çağrı BilginerErke VarolOnur gündoğduEmirhan SenirGizem Şanlı
Deniz EryılmazArda KurtNikolai GalashevOleg DiachenkoNeyran öz
Ferhat AslanHüseyin EroğluArda SarıÇağlar TerzioğluYury ilatovsky

Cumartesi günü saat 09:00’da turnuva maçlarına geçildi, Korsan Avcıları olarak ilk maçımız Hasır Şapkalara karşıydı ve aslında diğer hat takımları gibi ilk defa bir araya gelen Master’lar birbirine alışma sürecini ilk maçın da enerjisiyle iyi yönetti ve universe sayısıyla maçın galibi(10-9) oldu. İkinci maçımız Karayip Korsanlarına karşıydı ve başta eşit götürsek de yavaş yavaş enerjimiz yitiyor, basit hatalarımız artıyordu, maçtan 3 sayıyla mağlup(7-10) ayrıldık. Günün son maçını Vikinglere karşı yaptık ve maçın kırılma noktasından sonra hiç geri getirme şansımız olmadı ve sahadan farklı mağlup(6-13) ayrıldık.

Hasır şapka son dakika gelmeyen oyuncu yüzünden 9 kişi kalarak dezavantajlı durumdaydı ancak onun dışında tüm takımlar birbiriyle kıyasıya mücadele sürdürüyordu. Cezayir Korsanları 2 maç, diğer takımlar 3 maç tamamlayarak günün sonuna geldiklerinde sıralama şöyleydi:

  Takım Galibiyet – Win Mağlubiyet – Lose
Takım C Vikingler 3 0
Takım E Karayip Korsanları 2 1
Takım B Masters 1 2
Takım D Cezayir Korsanları 1 1
Takım A Hasır Şapka 0 3
1.Maç Hasır Şapka 9 Masters 10
2.Maç Vikingler 13 Cezayir Korsanları 12
3.Maç Karayip Korsanları 10 Masters 7
4.Maç Hasır Şapka 8 Vikingler 11
5.Maç Cezayir Korsanları 10 Karayip Korsanları 9
6.Maç Masters 6 Vikingler 13
7.Maç Hasır Şapka 8 Karayip Korsanları 16

Akşam yemeğinin ardından korsanlar tekrardan sahilde toplandılar ve ROM RACE’e geçildi. Her takımdan bir kadın bir erkek, 2 korsan ekip olarak yarıştı. Hikayeye göre korsanlarımız önce batan gemilerinin ardından kıyıya vurunca sürünerek biraya ulaştılar, susuzluğunu giderdikten sonra geçen gemiye el kol hareketleri yapan korsanları gemi aldı ama bu sefer girdaba yakalanıp denizi geçtiler. Tam kutlama yapacaklardı(cin/votka içildi) ki bu sefer fırtına çıkageldi ve kendilerini direğe bağlayıp fırtınayı atlattılar. Tekrar kutlama yaparken (cin/votka) tutsak düşen erkek korsanı kadın korsanımız taşıyarak kurtardı ve son kutlamayı pipetle diskten bira içerek yarışı tamamladılar. Yarışın galibi en hızlı bitiren Efza ve Andrei Denisov oldu. 

ROM RACE’in ardından parti başladı ve ateş yakılan alanda, Neyran sağolsun klasik parti şarkıları ve gelen istek şarkılarla ortalık kalabalıklaştı. Dans ateşini ilk başlatan çılgın danslarıyla Ruslar oldu ama sonra tüm ultimateçılar ortadaydı. Partide olan partide kalır anları da yaşandı! Ultimate Hunt’ın en sonunda Captain Morgan Rom Şişesi’ni Korsan Avcılarından Gizem kazandı.(aslında Gökhan sandığı bulmuştu ama korsanlık böyle bir şey çalınmış olabilir!) 

12’ye kadar içki servisi olan otelde, müzik 1’e kadar uzatıldı ve ardından küçük bir grup devam etti, en son denize giren bir grup vardı ve partinin kazananı gecenin tümüne baktığımızda Koç Ramses gençleri oldu.

Pazar günü kahvaltının ardından maçlar 10:00’da başladı, daha erken olup olmaması korsanlar arasında adil bir oylamaya sunulmuştu ama keyfine düşkün korsanlar tarafından kabul görmedi. Round robin maçlarının ardından son sıralama şöyleydi:

 

1.MaçHasır Şapka9Masters10
2.MaçVikingler13Cezayir Korsanları12
3.MaçKarayip Korsanları10Masters7
4.MaçHasır Şapka8Vikingler11
5.MaçCezayir Korsanları10Karayip Korsanları9
6.MaçMasters6Vikingler13
7.MaçHasır Şapka8Karayip Korsanları16
8.MaçCezayir Korsanları10Masters13
9.MaçVikingler11Karayip Korsanları10
10.MaçHasır Şapka8Cezayir Korsanları12
 TakımGalibiyet – WinMalubiyet – Lose
Takım CVikingler40
Takım EKarayip Korsanları22
Takım BMasters22
Takım DCezayir Korsanları22
Takım AHasır Şapka04
 üçlü averaj
karayip2
masters0
cezayir-2

Buna göre yarı final eşleşmeleri Vikingler – Cezayir Korsanları ve Karayip Korsanları – Masters şeklinde oldu. Hasır şapka korsanları kendi içinde ikiye ayrılıp yarım saatlik maç süresince “sonuncu olmama” mücadelesi sürdürdüler. Çekişmeli geçen maçların ardından finalin adı Karayip Korsanları – Vikings oldu.

Final maçının galibi ise namağlup Vikings’i deviren Karayip Korsanları oldu.

Yarı Finaller    
1. – 4.Vikingler9Cezayir Korsanları8
2. – 3.Karayip Korsanları10Masters6
sonikiAçık Hasır Şapka9Koyu Hasır Şapka8
FinalKarayip Korsanları14Vikingler11

Turnuvanın spirit sıralaması ise şu şekilde oluştu:

1 . Masters  12 Puan

2 . Cezayir Korsanları 11.2 Puan 

3 . Vikingler 10.67 Puan

4 . Hasır Şapka Korsanları 10.25 Puan

5 . Karayip Korsanları 10.17 Puan

Oyunun Ruhu Puanlama Tablosu

Ödül töreninin ardından bu muazzam hafta sonunu kapatan korsanlar evlerine doğru yelken açtılar. 

Disk tutan tutamayan, en az bizim kadar eğlenen tüm katılımcılara, dostlara selam olsun! 🙂 Bir sonraki turnuvada görüşmek üzere!!!

 

Turnuvanın ardından kendime notlar:

  • Gönüllüler: Kuzen ve kardeşlerden en hasından gönüllü olur ama hem yanlış anlaşılabilir hem de ultimate bilgisi masa görevinde sıkıntı çıkarabilir
  • Dışardan katılım: Otelde konaklamayıp yakın çevrede yazlığı olan oyuncular daha sonra sorun yaşayabiliyor, hem otelle ilişkiyi iyi tutmak hem de organizasyonu basitleştirmek adına dışardan katılıma karşıyız.
  • Maç süresi/ fikstür: Maçlar 60 dk çok geldi, hat turnuvası için maks. 50 dk’ya alışmış oyuncular maçın uzunluğuna söyleniyordu bir çok kez. Fikstür ufak bir dengesizliği dışında fena değildi, oyuncu torbaları/kura da eşit dağılmış, takımlar dengeliydi. 
  • Parti: Hiç fena değildi, daha hazırlıklı olmak, daha içinde olmak lazım ama masters’ız artık biz 🙂
  • Otel: Bekleneni fazlasıyla karşıladı, konumu, sahili, sahası, yemekleri ve personeli ufak tefek sıkıntılar dışında gayet iyiydi. Katılan herkes memnun kaldı diye düşünüyorum, olumsuz bir yorum gelmedi.
  • Seneye?: Neden olmasın, daha kalabalık, daha eğlenceli, daha hazırlıklı bir turnuva hayali hep var.
  • Takım turnuvası??: Otelin kapasitesi var , saha geniş, 100×37 tam bir saha, haftasonluk yapılacak olan 8 takımlı bir turnuva, 90 dakika maçlar! yeni takımlara katılım için teşvik, bir yandan baharda deniz keyfi, senede iki turnuva neden olmasın(bir hat – bir takım). Bodrum ve Müskebi yeni turnuva mekanımız olabilir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir