Comeback Seçkin

Comeback Seçkin

Pandemi röportajlarına Melanie'nin pasını yakalayan, Türk Kası'nda bir dönem beraber de oynadığımız ve hala aktif bir şekilde oynayan Seçkin ile devam ediyoruz. Bakalım bu dönemde neler yapıyor, kendisinden dinleyelim:

(Editör notu: işbu röportaj 26.05.2021 tarihinde yapılmış olup, kişisel tembelliklerden ötürü bugüne kadar sarkmıştır, kendisinden ve okuyuculardan özür dilerim)

(Editör notu2: Eli belinde bir fotoğraf koyma klişesinden kaçınmak adına arşivlerden bunları hortlattım)

* Hangi takımda oynuyorsun ve takımın bu dönemde ne yapıyor?
2016’da kurulduğundan beri Steamhuck’ta oynuyorum. Takım olarak ultimatela ilgili son yaptığımız şey 2020 Mart’taki antrenmandı sanırım. Kapanmalarla beraber uzunca bir süre her hafta online olarak toplandık ama şimdilerde o kadar sık toplaşmıyoruz.
 
* Bireysel olarak bu dönemde ne yapıyorsun?(antrenman olarak)
Belli bir hedef olmadığında antrenman yapmak çok zormuş, düzenli olarak antrenman yapabilenleri hayranlık ve takdirle takip ediyorum. Geçen yaz EUCF iptal edilmeden önce ve Steamhuck olarak gitme ihtimalimiz varken bir ara gaza gelmiştim ama sonra turnuva iptal olunca o gaz da söndü. Ara ara yine kısa süreliğine evde vücut ağırlığıyla antrenman yapacak motivasyonu buluyorum ama uzun süre devam ettiremiyorum.  
 
* En son ne zaman disk attın, nerede?
19 Mayıs’ta sürpriz bir şekilde yasak olmayınca Ankara’ya gitmiştik, Devrim’de antrenman yapan Odtupuslularla disk attım.
 
* En son ne zaman ultimate maçı yaptın, nerede?
2 sayı maçtan sayılıyorsa 19 Mayıs’ta yine sağolsun Odtupuslu gençler katılmamıza izin vermişti, ondan önceki son maçım da Ekim’de halısahada oynadığımız bir pickup’tı.
 
* Pandemi sonrası önümüzde yapılacak olan ilk turnuva tahminin ne? Turnuvayı ve turnuva partisini kim kazanır?
Hangi ayda spor müsabakalarına izin verileceğine bağlı olarak takım turnuvası Odtü ya da Bilkent olur gibi düşünüyorum ama aşılama söylendiği hızla yapılabilirse 2021 Sonbahar’da bir Fethiye turnuvası neden olmasın 🙂 Hiç kimsenin düzenli takım antrenmanı yapmadığını düşünürsek Steamhuck olarak tecrübeyle kazanma ihtimalimiz yüksek. Parti içinse üniversite takımları arasında ayrım yapamadım ama Odtupus bir adım önde gibi geldi.
* Ultimate’ın geleceğine dair düşüncen ne? (bireysel kendi hayatında veya Türkiye/Dünya çapında)
Bireysel olarak vücudum (ve dünya şartlartı) izin verdiği sürece aktif olarak ultimate oynamaya devam etmek istiyorum, oynamaya 2007 yılında başladım ve hayatımda daha uzun süreli yaptığım bir aktivite yok.
2007’de başladığım zamanlardan bugüne Türkiye’de ultimate ciddi ilerleme kaydettim ama daha gidecek çok yolumuz var. Pandemi öncesinde ultimate’ın yaygınlaşması üniversiteler sayesinde oluyordu ama mevcut durumda üniversite takımları mezun vermeye devam ederken onların yerlerini doldurabilecek sayıda yeni oyuncu geliyor mu emin değilim.
Ek olarak, daha fazla kadın oyuncumuz olmadan ultimate’ı geliştirebilmemiz de çok mümkün değil gibi geliyor. Daha fazla kadın oyuncu katabilmek ve gelenlerin daha uzun süre kalmasını sağlamak için de mixed yanında, kadın ve erkek olarak ayrı ayrı da oynamamız gerektiğini düşünüyorum. Ultimate konusunda Türkiye’den daha iyi yerlerdeki real mixed (3kadın&4erkek ve 4kadın&3erkek) maçlarında bile kadınların diskle oynama süreleri/sayıları erkeklere göre çok daha az, sürekli 2 ya da 3 kadınla loose mixed oynadığımız zamanlarda ise denge erkeklerden yana iyice bozuluyor. Oyuna daha çok dahil olmak, diskle daha çok oynamak, daha çok sorumluluk almak ilgiyi arttıracağından, kadınlar ayrı olarak oynarsa daha çok kadın oyuncuyu ultimate’a çekebiliriz.
 
* Ultimate dışında bu dönem daha çok nelerle ilgileniyorsun?
Geniş sayılabilecek bir kutu oyunu koleksiyonum var, Ceren’le vakit buldukça onlardan oynuyoruz. Yine kutu oyunlarının bazılarında minyatürler oluyor, onları boyamaya heves ettik, iki oyunun parçalarını boyadık (çok sabır isteyen bir uğraşmış). Bunlar dışında da çoğunluğun olduğu gibi dizi/film izleyerek ve kitap okuyarak geçiyor zaman. 

Pandemi bitti, turnuvalar başladı, sakatlıklar bile yaşandı.
(Çok Geçmiş Olsun Seçkin *KALP*, belki çoktan toparladın bile)
Pandemi röportajlarının sonuncusu da yayınlanmak üzere(yine gecikmiş bir tane evet)..
Bakalım kim geliyor, sonrasında da yine yeniden yeni bir başlangıç olsun, blog yazılarına devam diyelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir