Comeback Caglak

Comeback Caglak

Pandemi röportajları serimizde Ankara'ya gidiyoruz ve kaptan Caglak'ı konuk ediyoruz. Bakalım bu dönemde neler yapıyor kendisinden dinleyelim:

Selamlar. Öncelikle Cem, bu güzel seri için sana teşekkürlerimi sunuyorum. Ellerine sağlık. Kaptanlığı bırakalı 2 yıl kadar oluyor o yüzden bu ünvanı şöyle bir kenara bırakıyorum.
 
* Hangi takımda oynuyorsun ve takımın bu dönemde ne yapıyor? 
6 yıllık ODTUPUS kariyerinin ardından 4 yıldır Frostbite ile oynuyorum. Takımın neredeyse hepsi çalışan insanlar olduğundan, herkes işinde gücünde. Arada sırada discordda buluşup hasret gideriyoruz. Fiziksel aktivite olarak da ODTÜ’deki disk atmalara, maçlara katılmaya çalışıyoruz. Evde bireysel antrenman yapanlar da var(dır herhalde.) :).
 
* Bireysel olarak bu dönemde ne yapıyorsun?(antrenman olarak)
Her ne kadar dışarının tadını vermese de haftada 3-4 gün evde Freeletics yapmaya çalışıyorum.
Bazen iş yoğunluğu motivasyonumu düşürüyor o zamanlar sadece dinleniyorum.
 
* En son ne zaman disk attın, nerede?
Galiba Kasım ayında Odtupus ile Devrimde pick-up maç yapmıştık. Sanıyorum en son orada attım. Çok olmuş, kesin paslandık..
 
* En son ne zaman ultimate maçı yaptın, nerede?
Kasım ayındaki Odtupus maçı :). Devrime ulaşır ulaşmaz kolonya ile tek tek bütün diskleri ellerimle dezenfekte etmiştim.
 
* Pandemi sonrası önümüzde yapılacak olan ilk turnuva tahminin ne? Turnuvayı ve turnuva partisini kim kazanır?
Üzücü ama turnuvaları Troya Cup 2020 ile kapatmıştık, Troya Cup 2022 ile açarız gibi geliyor. Ancak o zamana 100% aşılanma oranına ulaşacağız sanıyorum.
 
Diğer takımlar da bizim kadar yatıyorsa eğer, bu kez şampiyon olacağız inanıyorum. Yatmıyor çalışıyorlarsa eğer kesin en çok Steamhuck çalışıyordur, Onlar şampiyon olur.
Turnuva kazananını konuşmaya bile gerek yok, kesin İpek olacaktır.
 
* Ultimate’ın geleceğine dair düşüncen ne? (bireysel kendi hayatında veya Türkiye/Dünya çapında) 
Benim hayatımdaki yeri koronaya kadar sabitti. Yıllardır her haftasonu en az 4-5 saatimdi. Zor ama bir umut; şu durumlar bir an önce geçsin ve tekrar saatlerimizi çim sahalarda harcayalım demeden edemeyeceğim. Böyle güzel insanların olduğu bu camiada aynı amacın peşinde koşmak beni çok mutlu ediyor ve etmeye devam edecek gibi görünüyor.
 
Türkiye’deki geleceği için gerçekten umutluyum. Ben başladığımda 5 takımı olan bu sporun lise seviyesine inmiş olması sevindirici. Bilinen bir gerçektir ki, bu yaygınlaşmanın temelinde üniversite takımları var, ve onlar üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor. Kısıtlı haftasonlarına rağmen yeni oyuncu antrenmanı yapan takımlar olduğunu bile biliyorum. Frostbite’ın kuruluşu gibi birçok takım büyüyen üniversite takımlarının meyvesi oluyor. Umarım bu çabaları hep devam eder.
Biz de mümkün olduğunca eş, dost, iş arkadaşı getirmeye çalışıyoruz spora ama yaşlılar çok tutunamıyor :/
 
* Ultimate dışında bu dönem daha çok nelerle ilgileniyorsun?
Balkonumda küçük bir bitki köşesi yaptım onlarla ilgileniyorum. Bir yandan da Almanca öğrenmeye çalışıyorum. Maalesef bir de kötü alışkanlık edindim, bol bol ekmek yapıp yiyorum.

İlgisi ve cevapları için Caglak'a teşekkürler! Bakalım sırada kimin Pandemi hayatından kesit sunacağız:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir