Comeback Şevval

Comeback Şevval

Pandemi röportajlarına Ali Fuat'ın pasını yakalayan ve "enerjisiyle renk katan" Şevval ile devam ediyoruz. Bakalım bu dönemde neler yapıyor, kendisinden dinleyelim:

Öncelikle böyle bir röportaj serisi için çok teşekkür ediyorum. Bu röportajların hem birbirimizden haberdar olmamıza/(kimi zaman tanışmamıza) hem de Ultimate’a dair heyecanları taze tutmamıza yardımcı olduğunu düşünüyorum. 
 
* Hangi takımda oynuyorsun ve takımın bu dönemde ne yapıyor?
Özü Grizzlies ile oynuyorum. Pandeminin başlarında sürecimiz bence hiç de fena gitmiyordu. Özellikle yeni dönemde online toplantılarla da olsa ulaşabildiğimiz yeni oyuncular olmuştu. Ancak sınavların da başlamasıyla o motivasyonu biraz kaybettiğimizi söylemem gerekir. İstanbul’da olanlar toplanıp arada disk atabiliyor(du). Bizler de geri kalanlar olarak çok düzenli olmasa da Zoom’da görüşüyoruz.

* Bireysel olarak bu dönemde ne yapıyorsun? (antrenman olarak)
Siz bilmiyorsunuz ama ben itiraf edeceğim. Sınavdaymış gibi bu soruyu en sona bırakmıştım.. Çünkü pandeminin başından itibaren sayısını hatırlamadığım kere “artık kesin” diyerek başlayıp sonra devam ettiremediğim egzersiz planlarım oldu. Ancak yaklaşık üç hafta kadar önce güçlendirme programıma geri döndüm. Bu sefer iddialı ve kesinlik içeren cümleler kurmamaya özen gösteriyorum. İşe yarayıp yaramadığını ilerleyen zamanlarda göreceğiz 😊

* En son ne zaman disk attın, nerede?
Sanırım en son 2-3 hafta kadar önce Kordon’da disk atmıştık. Bir sonraki ise mayıs ayı sonuna kalacak gibi görünüyor..

* En son ne zaman ultimate maçı yaptın, nerede?
En son geçtiğimiz sene mart ayının ilk haftası bir turnuvaya katılmıştım, en son maçım da sanıyorum oradaydı. Erasmus için Almanya’daydım. Oradaki takımımın düzenlediği bir kapalı salon turnuvası olmuştu (farklı turnuva konseptlerine dair fikir de vermişti hatta). Ama sayılıyorsa 4 kişiyi geçtiğimiz her fırsatta hot box oynadığımızı da söyleyebilirim:)

* Pandemi sonrası önümüzde yapılacak olan ilk turnuva tahminin ne? Turnuvayı ve turnuva partisini kim kazanır?
2021’in yarısına çok yaklaştığımız için bu seneye dair bir turnuva beklentim maalesef ki yok. En erken 2022 baharından itibaren eski turnuva deneyimlerimize benzer bir ortamda bulunabiliriz gibi geliyor. Ama gönlümden geçeni sorarsanız, bu yaz küçük çaplı bir plaj turnuvasına hayır diyebileceğimi hiç sanmıyorum. 😊
Ayrıca ilk turnuvanın çok şaşırtıcı olabileceğine dair bir hissim var. Ancak pandemi boyunca verdikleri emeği göz önünde bulundurduğumda ben kazananın ODTÜ olmasını isterim diyebilirim. Vee turnuva partisi deyince aklıma elbette belirli isimler geliyor. Ama bu kadar uzun zaman sonra gerçekleşecek bir turnuva partisinin çok ama çok kazananlı olacağını düşünüyorum. (Umarım yanılmıyorumdur)


* Ultimate’ın geleceğine dair düşüncen ne? (bireysel kendi hayatında veya Türkiye/Dünya çapında)
Bireysel anlamda Ultimate’a dönmeyi heyecanla bekliyorum diyebilirim. Ancak kendimi objektif olarak değerlendirdiğimde her anlamda eskisinden daha bilinçli olarak dönmem gerektiğini de biliyorum. Bendeki bu değişimin zamanla oyunuma da yansımasını diliyorum.
Ancak Türkiye konusunda dürüst olmak gerekirse, kaygılıyım. Neden böyle söylüyorum derseniz, bu durum üniversite takımlarının yeni oyuncu akışı yaratamaması ve takımlardaki tecrübeli oyuncuların mezun olmasıyla aktarımların kısıtlanacağını düşünmem ile ilgili. Niyetim iç karartmak değil elbette. Buradaki röportajlarda bile birçok oyuncuyla ortak hisleri paylaşıyor olduğumu görmek bana bir şeyler yapabileceğimize dair umut oldu. Ancak kendimi de sürece dahil ederek konuşmam gerekirse hepimizin üzerine düşen çok şey olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu durumun uzun vadede, bizim bu spordan aldığımız keyif ve taşıdığımız beklentilere zarar vermesini hiç istemem.


* Ultimate dışında bu dönem daha çok nelerle ilgileniyorsun?
Bu dönemde evde olduğumuz için daha az zaman kaybetmek kendime ve okuluma daha fazla zaman ayırmama yardımcı oldu. Bunun haricinde kendime 2021 itibariyle yeni yıl ajandası aldım. Hem yapacaklarıma hem de duygu ve düşüncelerime dair kayıt tutuyor olmak iyi geliyor diye düşünüyorum. “Her gün birbirinin aynısı değil mi, ne yazacağım?” diye düşünüyorsanız özellikle yazmanızı öneririm. Çünkü hiç de aynı değillermiş, ben de yeni yeni fark ediyorum 😊


* Senden sonra Ultimate camiasından kiminle röportaj yapalım? 🙂
Bir sonraki röportaj için pasımı hem benzer heyecanlara sahip olduğumuzu düşündüğüm hem de birlikte oynamanın çok keyifli olduğu birine atmak istiyorum. Sabancı’dan @laratekbas .

İlgisi ve cevapları için Şevval'e teşekkürler! Son birkaç isimle yapacağımız röportaj serimizin sonuna yaklaşırken bakalım sırada kim olacak!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir