Ken Jacobs

İlham Verenlerde Bugün:

"Genç" Ken Jacobs

İlham verenlerde bugün serimize “Genç” Ken Jacobs ile devam etmek istiyorum. Ultimate Frizbi’nin Türkiye’deki ilk yıllarında emeği olan ve spirit dolu bir diğer isim kendisi. Türk Kası’nda bir süre oynadıktan sonra İstanbul-Anadolu yakasında bir grup ultimate frizbicinin koç kaptanı olarak Caddebostan Olympics takımının kurulmasında rol oynamıştır. Bugünkü Caddebostan takımında ilk kurulduğu dönemden kimse oynamıyor olsa da, aynı güzel ruhu taşıdıklarını görebiliriz. 
Ultimate Frizbi’ye başladığım o yıllarda bana ve birçok oyuncuya ilham kaynağı olan “Genç” Ken, camia tarafından sevilip sayılan ve onun adına t-shirt bastırılan biri olmuştur 🙂 

 

 

O dönem katıldığı Kilyos turnuvalarında, oynadığı takım hep oyunun ruhu ödülü almış, hem oyun bilgisiyle hem de oyunun ruhuyla hat turnuvasında bile oyunculara önderlik etmeyi başarmıştır. 

Yaşı masters oynamaya müsait olmasına rağmen:) ruhu genç olan Ken, lakabını da buradan almış,  bugün aynı dönemden devam eden benim gibi birçok oyuncunun da bu konuda ilham kaynaklarından biri olmuştur. 
Ultimate’ın yaştan bağımsız, yüksek rekabet ve oyun seviyesiyle oynanabildiğini ve bunu oyunun ruhunu taşıyarak ve yayarak yapılabildiğini gösteren 
Ken’e buradan teşekkürlerimi sunarım ve bir gün kendisiyle tekrar aynı sahada oynama fırsatı yakalarız umarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir