Andrew Hochstedler

İlham Verenlerde Bugün:

Andrew "Padre" Hochstedler

Bugün sizlere Ultimate Frizbi yolculuğumda bana ilham veren birinden bahsetmek istiyorum. Andrew “Padre” Hochstedler, Türk Kası’nın kurucularından olup, ilk kaptanlığını da yapmıştır. 

Ultimate Frizbi camiası Türkiye’de daha bebekken hem oyunun gelişiminde hem de oyunun ruhunun kavranmasında ve yayılmasında katkısı oldukça büyük olmuştur.

Andrew, Kilyos 34 Hat turnuvalarının ilk senelerinde üst üste finalleri domine etmiş ve şampiyonluklar kazanmıştır(ta ki Eylem‘le oynayana kadar:) ). Bu başarısının arkasında tam bir takım oyuncusu ve kaptanı olması, takımdaki her oyuncuyu en iyi oyunu için yönlendirmesi ve bunu gerçek bir oyunun ruhuyla yapması ardır.

Kendi Ultimate Frizbi maceramda Türk Kası’ndan başladıktan sonra İTÜ’den bugün Fethiye Flamingos’a kadar oyunun ve ruhunun aktarılmasında “Andrew etkisini” gözardı edemem. Oyunun Ruhu’nun birleştirici ve kucaklayıcı gücünü ilk Andrew sayesinde görmüş, bu sporla birlikte bir çok dostluk kazanmış ve bu ruhu aktarmaya devam etmeye çalışan biri olarak, bana ilham veren Andrew’a teşekkürlerimi buradan iletmek isterim.

Yukarıdaki görsellerde göreceğiniz üzere, Papa’ya Türk Kası baskılı Ultimate Frizbi diski iletmiş biri olarak ultimate frizbi tarihine geçmiş biri olan Andrew, her şey için çok teşekkürler! Yolun hep açık ve aydınlık olsun güzel insan..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir