Olmayan Turnuva Sonrası Buhranında Günler Sonra Gelen Antrenman Coşkusu? ve Pandemi’de Zaman

Olmayan - Turnuva - Sonrası - Buhran

En çok da “abi zaten olmayacağı başta belliydi” diyenlere kızamıyorum ama heralde biz de  başta %50 olmama ihtimalini düşünmüştük diyebilirim.

Bu can sıkıcı günlerde bir turnuva yapabilme hayali beni en başta çekmişti. Yoksa herkese evde kalın sosyal mesafenizi koruyun derken turnuva yapma fikri evet pek akıllıca değildi.

Lakin kendimizce “önlemler” alırız planlarıyla yola koyulmuştuk. Mekanla sayı pazarlığı, Belediye Başkanı’na çıkan görüşmeler, vb. canımızı dişimize katsak da:) Pandemi’nin gidişatı, oyuncuların kaydolma isteksizliği ve almayı planladığımız önlemlerin uygulamada sevilmemesi, böyle bir dönemde sırf biraz maç yapalım, eğlenelim diye turnuva yapmanın pek de güzel geçmeyeceğini düşündürttü.

 

Olaylar nasıl olduysa oldu ve turnuva olmadı.. Organizasyon başarısızlığından ziyade asıl yıkım bireysel oldu.  Normalde bir turnuvanın dönüşünde yaşanan boşluk ve buhran, turnuvaların bir süredir olmama boşluğunu genişleterek yeni bir buhrana yerini bıraktı. Yaz dönemini de evde kalarak, az disk atıp kendi başına kondisyon çalışarak geçirmiş olduk. Peki ya önümüzdeki dönemler? Bu Kış? Üniversite turnuvaları ve diğer lig/turnuvaların en yakın zamanda yapılma ihtimali nedir sizce? Bu bekleyiş ne zamana kadar devam edecek, bu belirsizlik içerideki buhranı büyütecek mi?

Hepsini yaşayarak göreceğiz ama enseyi karartmamak lazım, hala ultimate adına araştırma yapmak, okumak, videolar izlemek veya yazıp çizmek mümkün. Üstelik günler sonrasında antrenman yapabilme şansına da erişmiş bulunmaktayım. Peki bu beklenen antrenman nasıl geçti, kaç d kaç layout:) kaç sky yaşandı ve yaşanamadı, bir sonraki yazıda devam edeceğim. =>>>>>

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir