Günler Sonra Gelen Antrenman Coşkusu?

Günler Sonra Gelen Antrenman Coşkusu?

Pandemi döneminde Ultimate’ın yaşadığı sıkıntılara giriş yapmıştım. Turnuvalar yoktu, disk atmak için bir araya gelebiliyorduk ama ne yazık ki AVM’ler açıkken sahalar kapalıydı! ve antrenmanlardan oldukça uzak kalmıştık.

En son 164 gün önce yapılmış olan takım antrenmanının tekrardan başlanacağı duyurusu takım whatsapp grubunda biraz heyecan yaratmıştı. Yaz döneminin verdiği rehavet, maç yapamamaktan oyundan uzak kalmak ve önümüzdeki dönemin belirsizliği yüzünden tam bir coşku yakalayamadık. Ancak yine de ultimate sever bir grup insan olarak bu fırsatı kaçıramazdık. 

Fethiye’den taşındığımızdan dolayı antrenman için 3 saat araba sürecek olmam bile beni durdurmadı. Hatta sahaya erkenden gidip Uğurcan ile uzun disk atmak/çalışmak günler sonra iyi hissettirdi. 

Günlerce kapalı kalan sahanın çimleri de bir o kadar şahaneydi. Antrenman vakti yaklaştığında takım mesafeli olarak toplandı ve yeni koçluk sistemine eğlenceli bir başlangıç yapmış olduk.

Isınma/esneme, karşılıklı atış ve çeşitli drill/oyunlarla oyunu hatırlamaya çalıştık ancak aradan günler geçtiği için herkesin fiziksel ve teknik olarak “hamladığı” da gerçekti. 

 

Mesafeli olmaya çalışsak da maça geçtiğimizde ister istemez yakın koşular/savunma oluyordu. Şahsen Spirit Akademi’de planladığımız Balon Kuralı’nı sadece mark olarak denedim. Zaten bu kondisyonla ve böyle bir hazırlık antrenmanında sıkı savunma gerektirecek bir durum da yoktu. 

Atıcı’dan biraz daha uzakta mark yapıp iki disk blokladığımı da söylemek istiyorum çünkü adını “kural” koyarak(belki antipati yaratarak?) denemek istediğimiz şey; normalde savunmada “poached” pozisyon yaratmak veya markları sadece forehand/backhand ekseninde değil mesafeyi kullanarak da aktif bir savunma gerçekleştirmenin mümkün olduğunu söyleyebilirim.

Velhasıl diskler atıldı, kolonyalar sürüldü, ertesi gün ağrılar çekildi ama sonunda takımca antrenman yapmış olduk. Özlemişiz.. Yine de kendime ve takıma öz eleştiri olarak o ultimate coşkusunu yakalayamadığımız aşikar. Önümüzde herhangi bir turnuva olmaması da bir etken tabi, bakalım bu dönemde takımlar/oyuncular kendilerini ultimate adına ne şekilde geliştirecekler veya göbek büyütecekler inşallah bir gün turnuva olur da hep birlikte şahit oluruz! 

Peki Pandemi’de ultimate adına nasıl zaman geçirilir? Bir sonraki yazıda devam edelim =>>>>>

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir