Comeback Güngör

Comeback Güngör

Boyundan büyük oynayan başka bir oyuncuyla beraberiz. Spirit Akademi Hat Turnuvasında da kaptanlık yapmış olan, "U24'ün gözdesi" genç yetenek Güngör bakalım kendisi hakkında bize neler aktaracak.

* Hangi takımda oynuyorsun ve takımın bu dönemde ne yapıyor?

ODTUPUS’ta oynuyorum. Pandemi döneminde herkesin evlerine dönmesiyle İzmir, Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerde bir süre yüz yüze antrenmanlar ve oyuncuların bir birinden uzak olması sebebiyle zoom üzerinden teorik antrenmanlar ve maç analizleri yaptık. Salgının artmasıyla birlikte gelen yasaklar bizi daha çok teorik antrenmanlar ve beraber maç analizleri yapmaya itti. Bu kötü dönemde takım içi bağları koparmamak adına dönem içinde yaptığımız takım gecelerine ve genel kurullara online olarak devam etmeye çalışıyoruz.


* Bireysel olarak bu dönemde ne yapıyorsun?

Pandemi dönemi benim açımda zorlu geçiyor çünkü bir amaç uğruna koşmayı ve zıplamayı, dışarıda nefes almayı ve insanlarla beraber spor yapmayı seven bir insanım fakat evde bu durum çok kısıtlı oluyor. Bir düzen oturtmak ve keyif almak zorlaştı. Yaz dönemi Antalya’daydım. Klüpte beraber basketbol oynadığım birçok arkadaşım olduğu için frizbi açısından olmasa da spor açısından verimli bir yaz dönemiydi. İzmir’e geldiğimde U24 antrenmanlarına katıldım ve evde ekstra antrenmanlara devam ettim. Yasaklar sebebiyle toplu antrenman söz konusu olamayacağı için evde antrenmanlara devam ediyorum.


* En son ne zaman disk attın, nerede?

İzmir U24 antrenmanında. 3 aydır disk görmedim delleniyorum.


* En son ne zaman ultimate maçı yaptın?

İzmir’de Ekim ya da Kasım ayında bir gün Roni toplamıştı insanları, keyifliydi. ☺

* Pandemi sonrası önümüzde yapılacak olan ilk turnuva tahminin ne? Turnuvayı ve turnuva partisini kim kazanır?

İlkbahar dönemi bir turnuva beklemiyorum. Olursa yazın bir plaj turnuvası patlayabilir. Parti kazananı kesinlikle Batuhan Gökçe olur. Her sene kendini geliştiriyor.


* Ultimate’ın geleceğine dair düşüncen ne?

Düşüncem sporu birçok insana öğretmek ve sporun geliştiğini görmek. ODTÜ bu açıdan çok önemli bir yere sahip her sene spora yeni yüzler katıyoruz fakat bu sene pandemi dolayısıyla o yüzleri biz de daha göremedik. İsteğim sporun daha özveriyle yapılması ve rekabet ortamının yüksek olması. Spora karşı özveriyi sadece antrenman katılımı olarak tanımlayamayız. Ultimate hakkında pratik ve teorik bilgiler, iyi bir kural ve oyun bilgisi edinme ve spora farklı şeyler katma çabası verilen özveriyi gösterir. Ultimate sporu ruhu da içinde barındırdığı için verilen özveri hem sporda rekabeti hem de ruhu yükseltecektir. Bence Türkiye’de bunun en iyi örneği Steamhuck. Oyuncular özverili ve tecrübeli olunca başarı da beraberinde geliyor zaten. Fakat keyif aldılar mı bilmiyoruz çünkü son 3 yıldır karşılarında dişli bir rakip yok. Her takım gereken özveriyi gösterirse Türkiye’de Ultimate sporunun gelişmesine katkı sağlayabiliriz. Bu sayede önce Türkiye’ye sporun varlığını kanıtlayabiliriz. Avrupa’yı ve Dünya’yı sonra düşünürüz.


* Ultimate dışında bu dönem daha çok nelerle ilgileniyorsun?

Dersler, kendimi geliştirme çabaları, kitap, yapboz ve geç bir başlangıç olsa da pandemi dolayısıyla Formula1’e merak saldım.

* Senden sonra ultimate camiasından kiminle röportaj yapalım? ☺

U24 koçlarından, ODTUPUS’un yengesi İrem Göller’i önermek isterim. Oyun içinde disk ile baskın bir şekilde oynayabilen güvenilir bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Örnek alınabilecek oyun bilgisine, isteğe ve spirite sahip bu yüzden ultimate camiasının onu dinleyip daha yakından tanımasını isterim.

İlgisi ve cevapları için Güngör'e teşekkürler! Sırada aslında bir başka U24 koçunu davet edecektik ancak ODTUPUS hakimiyeti kurulmasın diye ilerleyen zamanlara bıraktık. Sıradaki röportaj için takipte kalın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir